FotoogniwaKlimatyzacjaKolektory słoneczneKotłownie hybrydowe
Kotłownie z pompą ciepłaOgrzewanie grzejnikoweOgrzewanie podłogoweOgrzewanie ścienne
Wentylacja
2009 - Teresin TESCO - ogrzewanie gruntu pod mroźnią
Instalacja ogrzewania gruntu pod mroźnią w TESCO w Teresinie k. Sochaczewa.
2007 - Warszawa - kaskada pomp ciepła (ogrzewanie, chłodzenie)
Instalacja przemysłowa z kaskadą pomp ciepła. Pompy ciepła ogrzewają hale magazynowe o kubaturze 28 tys. m3 oraz pomieszczenia biurowe i socjalne o łącznej powierzchni blisko 1000m2.
2007 - Sypniewo k. Chodzieży instalacja solarna współpracująca z pompą ciepła
Rozbudowana instalacja hybrydowa. Po stronie grzewczej zastosowaliśmy pompę ciepła typu woda-woda 52kW oraz instalację solarną składającą się z 24 kolektorów płaskich. W obu budynkach zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach.
2006 - Okolice Warszawy pompa ciepła, kolektory słoneczne, termokominek
Instalacja grzewcza z pompą ciepła i termokominkiem. We wszystkich pomieszczeniach jest położona podłogówka. Centralen ogrzewanie jest wspomagane instalacją solarną. Głównym akumulatorem ciepła solarnego jest Zasobnik SISS o pojemności 900l.
2005 - Zakroczym - rozbudowana instalacja o wysokim współczynniku sprawności
Rozbudowana instalacja grzewcza z wieloma źródłami ciepła o wysokim współczynniku sprawności. Szacowany współczynnik sprawności wynosi ponad 7. Oznacza to, że z każdego kilowata energii elektrycznej uzyskujemy ponad 7 kW ciepła.
2005 - Warszawa - pompa ciepła wspomagana "starą" kotłownią olejową
Instalacja hybrydowa pompa ciepła (woda-woda) współpracująca z kotłem olejowym. Jest to dobry przykład rozbudowy istniejącej kotłowni. Pompa ciepła niewielkiej mocy (w porównaniu do zapotrzebowania na ciepło) pracuje przez większą część zesonu grzewczego znacznie obniżając oszty ogrzewania. Kocioł olejowy włącza się tylko przy bardzo niskich temp. na zewnątrz.
2004 - Łomianki - ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła i termokominkiem
Kotłownia z pompą ciepła typu woda-woda ogrzewa dom o powierzchni ponad 300m2. Zastosowano ogrzewanie podłogowe w całym domu - również w sypialniach. Dodatkowym źródłem ciepła jest termokominek z płaszczem wodnym. Szczytowym źródłem ciepła jest grzałka elektryczna 6kW wbudowana w zasobnik buforowy.
2003 - Izabelin - ogrzewanie podłogowe i kolektory słoneczne
Ogrzewanie mieszane grzejnikowo-podłogowe. Kotłownia z kotłem gazowym wspomagana baterią kolektorów słonecznych. W okresie letnim kolektory słoneczne ogrzewają również basen kąpielowy w ogrodzie.
2003 - Skierniewice - ogrzewanie podłogowe i ścienne, pompa ciepła, termokominek
Instalacja hybrydowa z pompą ciepła, kolektorami słonecznymi i termokominkiem z płaszczem wodnym.

Instalacje wewnętrze są wykonane w standardzie niskotemperaturowym. Odbiornikami są grzejniki podłogowe i ścienne.
2002 - Piaseczno - ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe z pompą ciepła i piecem na biomasę
Budynek o powierzchni ponad 400m2 jest w 60% ogrzewany grzejnikami płytowymi. W pozostałej części zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Kotłownia z pompą ciepła o mocy 18kW (woda-woda) w pełni pokrywa zapotrzebowanie na ciepło.
2002 - Grodzisk Maz. robudowany system z kolektorami słonecznymi i pompą ciepła
Kotłownia hybrydowa, w której zastosowano wiele źródeł ciepła. Głównym źródłem ciepła jest pompa typu solanka-woda o mocy 43kW. Dom o powierzchni 999 m2 jest niemal w całości ogrzewany grzejnikami podłogowymi - łącznie z częścią basenową. Grzejniki płytowe znajdują sie tylko w kilku pomieszczeniach.
2000 - Płońsk - klika dolnych źródeł ciepła; staw, sondy, solary - ogrzewanie podłogowe, termokominek z płaszczem wodnym
Pompa ciepła solanka-woda współpracuje z instalacją solarną, która magazynuje ciepło w ziemi. Nasza firma jako jedna z pierweszych w Polsce zastosowała to rozwiązanie. Obecnie kolektory słoneczne są powszechnie stosowane do wspomagania pomp ciepła.
Copyright © Netmark Dom Ekologiczny Sp. z o.o.   info@nde.com.pl