FotoogniwaKlimatyzacjaKolektory słoneczneKotłownie hybrydowe
Kotłownie z pompą ciepłaOgrzewanie grzejnikoweOgrzewanie podłogoweOgrzewanie ścienne
Wentylacja
2007 - Warszawa - kaskada pomp ciepła (ogrzewanie, chłodzenie)
Instalacja przemysłowa z kaskadą pomp ciepła. Pompy ciepła ogrzewają hale magazynowe o kubaturze 28 tys. m3 oraz pomieszczenia biurowe i socjalne o łącznej powierzchni blisko 1000m2.
2006 - Warszawa - pompa ciepła i ogrzewanie grzejnikowe
Klasyczne ogrzewanie grzejnikowe z pompą ciepła. Dobrze ocieplony budynek jest ogrzewany "standardowymi" grzejnikami płytowymi. Kotłownia z pompą ciepła produkuje wode kotłową o temp. max 45C.
2006 - Warszawa - ogrewanie grzejnikowe i podłogowe w "kanadyjczyku" z pompą ciepła
Instalacja z ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym w domu typu "kanadyjczyk". Ogrzewanie podłogowe wykonaliśmy metodą tradycyjną ale na stropie z płyty OSB!
2005 - Radość - ogrzewanie grzejnikowe pompą ciepła
Instalacja grzewcza z pompą ciepła i grzejnikami płytowymi. Pompa ciepła jest wspomagana grzałką elektryczną 4kW umieszczoną w zasobniku buforowym.
2005 - Warka ogrzewanie grzejnikowe pompą ciepła
Instalacja grzejnikowa. Pompa dolnego źródła jest umieszczona w kotłowni. Po pierwszym sezonie grzewczym została przniesiona na zewnątrz budynku. Okazuje się, że pompa ciepła pracuje ciszej niż pompa wodna!
2005 - Warszawa - pompa ciepła wspomagana "starą" kotłownią olejową
Instalacja hybrydowa pompa ciepła (woda-woda) współpracująca z kotłem olejowym. Jest to dobry przykład rozbudowy istniejącej kotłowni. Pompa ciepła niewielkiej mocy (w porównaniu do zapotrzebowania na ciepło) pracuje przez większą część zesonu grzewczego znacznie obniżając oszty ogrzewania. Kocioł olejowy włącza się tylko przy bardzo niskich temp. na zewnątrz.
2003 - Izabelin - ogrzewanie podłogowe i kolektory słoneczne
Ogrzewanie mieszane grzejnikowo-podłogowe. Kotłownia z kotłem gazowym wspomagana baterią kolektorów słonecznych. W okresie letnim kolektory słoneczne ogrzewają również basen kąpielowy w ogrodzie.
2003 - Joniec k. Płońska - ogrzewanie grzejnikowe z pompą ciepła
pompa ciepła typu wpda-woda oraz ogrzewanie grzejnikowe. Tylko łazienki oraz hall są ogrzewane za pomocą podłogówki
2002 - Piaseczno - ogrzewanie podłogowe i grzejnikowe z pompą ciepła i piecem na biomasę
Budynek o powierzchni ponad 400m2 jest w 60% ogrzewany grzejnikami płytowymi. W pozostałej części zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Kotłownia z pompą ciepła o mocy 18kW (woda-woda) w pełni pokrywa zapotrzebowanie na ciepło.
2002 - Grodzisk Maz. robudowany system z kolektorami słonecznymi i pompą ciepła
Kotłownia hybrydowa, w której zastosowano wiele źródeł ciepła. Głównym źródłem ciepła jest pompa typu solanka-woda o mocy 43kW. Dom o powierzchni 999 m2 jest niemal w całości ogrzewany grzejnikami podłogowymi - łącznie z częścią basenową. Grzejniki płytowe znajdują sie tylko w kilku pomieszczeniach.
2002 - Sękocin - dom z Ytonga (nieocieplany) ogrzewany pompą ciepła
Instalacja z pompą ciepła woda-woda współpracująca z ogrzewaniem mieszanym (50% podłogówka + 50% grzejniki)
Copyright © Netmark Dom Ekologiczny Sp. z o.o.   info@nde.com.pl